KONST / Ramar / Ram 13418286
*
nr 1341 8286
Ram
innermått: ca 23x33 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 18:29:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 23:06:22
1
100 kr
14/8 21:57:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 1341 8286
Ram
innermått: ca 23x33 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 23:06:22 | 1 | 100 kr |
| 14/8 21:57:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24



